O projektu

Cílem projektu Alternativní cesta (stránky jsou online od října, 2014) je

  • prozkoumat nejznámější alternativní metody léčby rakovin
  • výsledky analýzy publikovat na tomto webu ve formě článku
  • objevovat metody a látky méně známé, ale nadějné
  • odhalovat metody podvodné, které mají za cíl jen obrat lidi o peníze
  • vypracovat návrh komplexní alternativní terapie a doporučení pro jednotlivé typy nádorů
  • vytvořit propojovací most mezi alternativní a klasickou medicínou
  • upozorňovat na nejnovější objevy v oblasti léčby

Tento projekt nemá za cíl nahradit klasickou onkologickou léčbu, ale poskytnout informace o metodách alternativní medicíny, v ne bulvární, zdroji podložené formě, lidem, kteří se rozhodnou svou léčbu doplnit neklasickými postupy (jde tedy o doporučení pro komplementární léčbu).

Ke konci roku 2019 je zdarma přístupných přes 120 článků, které jsou průběžně aktualizovány a doplňovány. Obsah má hodnotu tisíce hodin práce. 

Bohužel práce na webu má i své stinné stránky viz článek. Naštěstí už je dlouho klid, ale je pravda, že jsem se spíše zaměřil na informace o nadějných věcech, než upozorňování na podvody. Na druhou stranu, o většině do očí bijících podvodů jsem na stránkách už napsal článek.

“Na projektu pracuji ve svém volném čase a zdarma. Nejsem nijak finančně napojen na farmaceutický, ani alternativní průmysl. Nikdo mi za články neplatí a nejsem ani vlastníkem žádného eshopu s doplňky stravy a bylinami. Doporučené odkazy na produkty, které se na stránkách objevují, jsou vždy výsledkem mnoha hodin hledání těch nejvýhodnějších nabídek a odkazy neobsahují žádné vnořené referral ani affiliate linky). Zdarma poskytuji také veškeré konzultace emailem (telefonicky, skypem).”
Patrik Schoupal, autor projektu

Kontakt: pro konzultace nejsem momentálně k dispozici, beru si “dovolenou” na neurčenou dobu. Už toho bylo moc (odpovídal jsem na emaily skoro každý den už přes 4 roky) a jsem vyčerpán. Toto vše současně při běžném náročném zaměstnání.
O mně: LinkedIn profil

Jak se dočtete v mém LinkedInu, nejsem vzděláním lékař. Vystudoval jsem bakalářské studium v oboru psychologie-sociologie. Moje hlavní schopnost, kterou využívám pro tento projekt, je schopnost pracovat s informacemi, zpracovat je, vyhodnotit, propojit a nakonec je převést do srozumitelné, přístupné podoby.

Má interpretace ale nemusí být správná. Může být zavádějící, ať už kvůli  podvědomému vybírání si ze studií (dat), které zapadají do mých představ (tzv. cherry picking) nebo prostě proto, že – ať se snažím sebevíc – chybí mi mnoho zásadních a základních informací.

K textům na těchto stránkách je tedy třeba přistupovat kriticky a obezřetně. Informací kolem rakovin je dnes již tak obrovské množství, že se nedají jednotlivcem zpracovat. Mnohé si vzájemně protiřečí. Mnohé pravdy se v čase mění. A někdy to vypadá, že o rakovinách víme stále méně.