Šarlatáni v Česku – Dr. Netne

Někteří z nás se mohou ocitnout v situaci, že je jim nebo jejich blízkým diagnostikována rakovina v pokročilém stádiu, kde již medicína nedává naději na vyléčení. Člověku zbývají poslední měsíce života. V tento moment začínáme pátrat po zázracích a dali bychom všechno za to, abychom sebe nebo své milované vyléčili či jim dali alespoň naději na vyléčení.

Bohužel tato tíživá situace extrémně vábí podvodníky a šarlatány, kteří zneužívají beznaděje nemocných a jejich rodin a snaží se na nich, ještě než zemřou, vydělat – prodejem zcela prázdné a falešné naděje na vyléčení. Odhaduji, že 1 z 10 svým metodám věří, protože např. trpí duševní poruchou, ale zbylých 9 z 10 jsou chladnokrevně kalkulující lidské bestie, které dobře vědí, co dělají. Jsou to vyprázdněné lidské bytosti, které nejsou omezeny hranicemi etiky a morálky.

Co je typické pro různé podvodníky a šarlatány?

  • snaží se zůstat anonymní. Proto vystupují pod různými přezdívkami
  • často nabízejí nějaký vlastní zázračný přípravek. Typické pro tyto přípravky je to, že u nich tají složení a většinou se odvolávají na nějaký “patent”. Patent je slovo, které podvodníci používají hrozně rádi, protože se za patent dobře schovává. Snaží se vybudit dojem, že patent = potvrzení, že něco funguje, kdežto ve skutečnosti patent nemá s účinností a důkazem fungování nic společného. Je to věc čistě právní a zaručuje ochranu před kopírováním
  • zázračný přípravek má vždy velmi vysokou cenu, byť náklady jsou často v řádech desetikorun. Snaží se tak vytvořit dojem, že jde o něco výjimečného, unikátního. A využívají toho, že lidé často podvědomě dávají rovnítko mezi vysokou cena a vysokou kvalitu
  • uvádějí, že mají na kontě desítky či stovky vyléčených. Kontakt na takto vyléčené vám ale nikdy nedají.
  • zajímají se více o to, jestli už jim dorazila platba za služby na bankovní konto, než o vás jako pacienta
  • upřednostňují telefonický nebo osobní kontakt, neboť nechtějí nechávat o své činnosti písemné důkazy
  • často se staví do role obětí a pronásledovaných géniů, kteří jsou pronásledováni farmakoprůmyslovou lobby. A této legendy využívají k obhájení toho, že zůstávají v anonymitě a že nemohou poskytovat informace veřejně
  • používají větu “farmakoprůmysl vám zatajuje léky na rakovinu” a staví se do pozice těch, kteří prohlédli a znají a nabízí řešení
  • rádi používají statistiky, ale nikdy neuvádí jejich zdroj (když už mluví o procentu pacientů, které vyléčili, zřídkakdy jdou pod 80%)
  • rádi tvrdí, že jejich postupy a preparáty jsou laboratorně odzkoušeny a že jejich účinek byl prokázán; na konkrétní studii ale nikdy neodkazují

Dr. Netne a jeho “preparát”

Je tajuplná osoba, která si píše oslavné komentáře do internetových diskuzí o léčení rakovin a zanechává tam na sebe email a telefon. Prvním varováním je jeho stránka http://drnetne.obchod.cc/ kde pán prodává diplomy a tituly (řekněme prostě falešné, protože mít titul bez studia..). Za 120 euro můžete získat diplom a titul od nějaké pochybné americké církevní instituce. Druhým varováním by mělo být, že u Dr. Netne není dohledatelná jeho identita. Tento zásadní fakt bohužel nemá na emotivní rozhodování lidí v tísni žádný vliv. Pošlou desítky tisíc korun úplně neznámému člověku za rady a preparát, o kterém také nevědí vůbec nic. Jen na základě několika zmínek v internetových diskuzích, které si pravděpodobně napsal jako reklamu na sebe sama dr.netne pod různými falešnými účty do diskuzí po internetu.

Člověk v těžké životní situaci ale na jeho nabídku zázračného vyléčení snadno slyší. Na ukázku jeden reálný případ:

(zdroj) # Jdu do toho — Yvett Illnerová 2016-02-02 08:50
Dobrý den,
Ač to možná zni bláznivě – já do toho jdu. Jsem v kontaktu s panem NETNE. Právě pracuje na preparátu pro mého milovaného tchána. Lékaři mu už nemají co nabídnout. Není na tom vůbec dobře. A já bych si nikdy neodpustila to, že bychom to nezkusili.
V každém případě sem napíšu jak se vše nakonec vyvinulo.

Milovanému tatínkovi paní Illnerové dávali lékaři jen několik měsíců života, čehož Dr. Netne rychle využil k výdělku mnoha desítek tisíc korun. 

# lhář — Yvett ILLNEROVA 2016-06-17 20:15
Dobrý večer.
Chci ve stručnosti napsat, že:
… Po tom co lékaři řekli, že tatínkovi zbývá pár měsíců života – byla to rána přímo do srdce. Po návratu z nemocnice se už tatínek nepostavil ani na nohy a trpěl šílenými bolestmi. Jediné co mu doktoři dali – bylo morfium. Abych to zkrátila – po dlouhém dohadování a zvažování pro a proti, jsme se rozhodli koupit od Dr. Netneho preparát. Zaplatili jsme 40tisíc. Je pravda, že cca do dvou dnů po zaplacení byl preparát doma. (Tehdy mě zarazilo jak pan tzv. Dr. stále naléhal a volal jestli jsem už platbu poslala…). Jenže tím náklady neskončily. Pan Richard (tak se jmenuje údajný Netne) nám dal seznam léků a dalších věcí, které jsou nezbytné užívat i s preparátem. Vše na přírodní bázi. Tudíž neškodné, ale drahé… Byla jsem s ním stále v kontaktu a on důvěryhodně radil a radil… Tatínek po třech týdnech užívání zemřel. Z té rány se stále vzpamatováváme. V preparátu asi nebylo nic co by mu ublížilo, ale nic takového, co by mu pomohlo.
No- co tímto chci říct? V zoufalství pomoct tatínkovi jsme se upnuli na Richarda, jenže dnes mi přišel dopis od policie. Mám se dostavit k výslechu – jde o PODVODNÍKA tzv. Dr. Netneho. Je mi smutno z takových lidí… Je mi jedno co udělal s těmi penězi. Ať se s nimi zadáví – nám to našeho milovaného nevrátí. Čert vem ty prachy. Jen nechápu co tímto tyto lidské hyeny sledují. Přála bych dr. Netnemu jediné: Ať jednou umírá v takové bolesti jako ti, kteří mu ve svých posledních chvílích tolik věřili…. A ať je úplně sám… Pane Richarde, Netne nebo kdo k sakra jste- schnijte v pekle.

Tedy více než 40 tisíc za “preparát” u kterého není známo složení a který míchá Netne svým zákazníkům. Klidně může jít o obyčejnou vodu s cukrem.

Další zkušenost je z facebookové skupiny:

Linda Lindí 3 Prosinec 2015
Dobrý den všem,
…nevím úplně jak svou prosbu správně formulovat…mezi alternativními léčiteli se najdou i podvodníci…a s jedním z nich sem se setkala i já, když byl můj tatínek velmi nemocný…každopádně si myslím, že má rodina nebude jediná, kdo se takto napálil. Nechci záležitost nijak více veřejně rozebírat. Jen prosím zda by mě mohli kontaktovat do zprávy lidé, kteří se také takto nachytali. Jedná se o Dr. Netne (takto vystupoval). Tatínek ke konci svého života chtěl tuto záležitost řešit, ale již neměl tu možnost…Nechci aby tento s prominutím hajzl vyvázl pouze s podmínkou. Děkuji.

No na začátku…ono to bylo doopravdy těžké…my byly schopní kývnout na vše…Každým dnem, hodinu od hodiny se tatínek horšil a horšil…a ani upřímně mě nenapadlo, že takovýto druh člověka může vůbec existovat…i kdyby…nás v té době drželo spousta věcí které mohou pomoci…jenom myšlenka na to že je tam to mohou…i když jsme časem si myslím už věděly, že ten konec bude takový jaký byl…šlo i o to, že jsme nemohly nic před tatínkem vzdát…držela nás kolikrát už i jen možná nějaká vsugerovaná naděje…samozřejmě nejsilnější byl tatínek…ale my holky já maminka a sestra jsme musely být oporou…oporou člověka, který vždy pro nás dělal vše…toto bylo od nás to nejmenší, co jsme mohly udělat…kolikrát odejít z místnosti, kde ležel, abyste se znovu sebrali, neviděl vás plakat…a mohly se za ním vůbec znovu vrátit…Když si vzpomenu, co všechno musel tatínek vydržet a zvládnout, jak mu bylo zle…já to viděla, ale je to pro mě stejně nepřestavitelné…a stále to byl neskutečný CHlap

Paní Lindu stála obarvená voda pana Netneho 24 tisíc korun.

Kdo je dr. Netne?

Facebookový profil.
Disqus profil.
Email drnetne@gmail.com
V roce 2014 bylo jeho telefonní číslo 702976336 (může být stále jeho, ale nemusí).
Skutečné jméno Dr. Netneho může být Richard Knotný, ale nelze to říct s jistotou. Nejspíše žije v Brně.

Tisíce korun za pár dietních rad a vodní výluh něčeho

Ještě se můžeme podívat co pacientům za ty desítky tisíc korun radí, přikládám jeho autentický email jedné z platících pacientek:

“Dávkování a dieta:

Ráno: Pacientovi podáme DLPA — 2X denne… ráno a večer (http://www.001shop.cz/p/dlpa-500mg/). Podáváme pacientovi čerstvé odštavnené: 1 středně velká červená řepa (červená řepa), 1 jablko, 2 mrkve. Po odštavnení ihned vypít. (Pacientovi bude stolice červená. Je to přirozené od červené řepy.) Pak může snídat. Upřednostňuji hlavně ryby. Množství: dle chuti. Po snídani mu podáváme čaj z kořenů (nebo listů) pampelíšky. (2,5 – 3 dcl)

11:00h 1 kávová lžička preparátu. V žádném případě preparát nesmí být ve styku s žádným kovem !!! Proto použijeme porcelánovou nebo skleněnou lžičku. Před podáváním láhev protřepeme 30 vteřin. Sedimentace na dně lahve jsou aktivní minerály získané ionizací. Preparát je netoxický bez vedlejších účinků.

12:00h Oběd. Snažme se o co nejvíce zeleniny, vlákniny které v případě salátů připravujeme vždy s použitím lněného oleje. Lněný olej vždy kupujeme v menším balení, skladujeme v chladu a v žádném případě nesmí oxidovat na slunci !!! Bylo by to jinak kontraproduktivní. Snažme se pacientovi podávat vydatná jídla (i libové maso může, hlavně ryby) s přiměřeným co může a nemůže konzumovat. (viď. níže)

14:00h Pacientovi podáváme koloidní stříbro podle dávkováni v příbalovém letáku. Ani v tomto případě nesmí dojít ve styku s žádným kovem!!!
16:00h jogurt s obsahem bifidus Esensis (každý den povinně)
18:00h Večeře + čaj z kořenů pampelíšky. Určitě si pořiďte glucamedic, (http://www.glucamedic.cz/) což je koncentrát z hlívy ústřičné lisovaný za studena. Je také potřeba pročistit střeva, protože imunita se tvoří v nich. Na to je ideální enterosgel, www.enterosgel.cz Do jídel (pokud se dá a hodí se) používejte Kurkumin!

Preparát skladovat na chladném (5-10C) a tmavém místě! Případné změny zbarvení stolice (červeně) neznamená žádný problém. Každý den třeba fyzický pohyb venku. Obyčejná procházka alespoň 30 minut, zhluboka pomalu dýchat. Pacient hned po prvním měsíci se bude cítit lépe. Strava má být racionální. (racionální dieta) Z jídelníčku třeba vyloučit: všechny mléčné výrobky s obsahem plísní (syry) vyloučit pivo a všechna jídla obsahující kvasinky, droždí eliminovat kyselé prostředí (citron není kyselé prostředí jak si mnozí myslí) vyloučit co nejvíce cukr, mouku, Bez nikotinu !!! přijímat co nejvíce vláken (luštěniny) Žádné mastná jídla !!! Budete mi podávat report o stavu pacienta.”

Tedy jak vidíte jsou to různé běžné rady co se týče stravy s doporučením několika konkrétních doplňků a onen zázračný “preparát”, který nedělá vůbec nic a nikdo neví co v něm je.

Prosím, nenechte se opít rohlíkem, tihle lidé z vás dělají debily a vaší naivitě a blbosti se smějí. Jsou to lidské hyeny, kteří žijí a tyjí z vaší těžké životní situace.

Šarlatáni mají jedno společné. Vždy slibují jisté uzdravení a házejí různá čísla většinou přesahující 90 a více procent uzdravených pacientů. Vždy také zmíní něco o farmakolobby, která se snaží “lék” potlačit. Také budou tvrdit, že už lékem vyléčili desítky, stovky, či tisíce pacientů. Nikdy ale nejsou schopni doložit byť jen jediného pacienta. Když tvrdí, že “lék” prošel studiemi, nikdy žádnou nedoloží. Nikdy nemají podkladová data pro své velkohubé procentuální odhady uzdravení. Nemají vůbec nic. Jen na sebe se řetězící kupu lží a číslo svého bankovního účtu, to mají po ruce na vyžádání vždy.

Níže ukázka z diskuze, kde je vidět jak vlci lapají ovce.

dr.Netne

dr.Netne