O projektu

Cílem projektu Alternativní cesta (stránky jsou online od října, 2014) je

  • prozkoumat nejznámější alternativní metody léčby rakovin
  • výsledky analýzy publikovat na tomto webu ve formě článku
  • objevovat metody a látky méně známé, ale nadějné
  • odhalovat metody podvodné, které mají za cíl jen obrat lidi o peníze
  • vypracovat návrh komplexní alternativní terapie a doporučení pro jednotlivé typy nádorů
  • vytvořit propojovací most mezi alternativní a klasickou medicínou
  • upozorňovat na nejnovější objevy v oblasti léčby

Tento projekt nemá za cíl nahradit klasickou onkologickou léčbu, ale poskytnout informace o metodách alternativní medicíny, v ne bulvární, zdroji podložené formě, lidem, kteří se rozhodnou svou léčbu doplnit neklasickými postupy.

K 22. 7. 2017 je zdarma přístupných 107 článků, které jsou průběžně aktualizovány a doplňovány. Obsah má hodnotu tisíce hodin práce. 

Bohužel práce na webu má i své stinné stránky viz článek. Naštěstí už je dlouho klid, ale je pravda, že jsem se spíše zaměřil na informace o nadějných věcech, než upozorňování na podvody. Na druhou stranu, o většině do očí bijících podvodů jsem na stránkách už napsal článek.

„Na projektu pracuji ve svém volném čase a zdarma. Nejsem nijak finančně napojen na farmaceutický, ani alternativní průmysl. Nikdo mi za články neplatí a nejsem ani vlastníkem žádného eshopu s doplňky stravy a bylinami. Doporučené odkazy na produkty, které se na stránkách objevují, jsou vždy výsledkem mnoha hodin hledání těch nejvýhodnějších nabídek a odkazy neobsahují žádné vnořené referral ani affiliate linky). Zdarma poskytuji také veškeré konzultace emailem (telefonicky, skypem).“
Patrik Schoupal, autor projektu

Kontakt: sedmfialek (zavináč) centrum.cz
O mně: LinkedIn profil

Jak se dočtete v mém LinkedInu, nejsem vzděláním lékař. Vystudoval jsem bakalářské studium v oboru psychologie-sociologie. Moje hlavní schopnost, kterou využívám pro tento projekt, je schopnost pracovat s informacemi, zpracovat je, vyhodnotit, propojit a nakonec je převést do srozumitelné, přístupné podoby.